08:26 / E Hënë, 05 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Formacioni i javës në Serie A

Ka përfunduar xhiro e 11-të e Serie me skuadrat e mëdha qe kanë dalë me tri pikë.

Juventus vazhdon kryesimin me 31 pikë, e ndjekur nga Inter dhe Napoli me nga 25 ndërsa Milan e Lazio ndajnë pozitat 5 dhe 6 me nga 21 pikë.

Calciomercato ka bërë formacionin më të mirë të javës në ligën italiane:

Sirigu 7; Izzo 7,5, Romagnoli 8, Hugo 7; Joao Mario 8, Cataldi 7, Gagliardini 8, Baselli 7; Immobile 8, Zapata 7, Belotti 7,5. Trajner: Spalletti 8.