20:51 / E Enjte, 19 Prill 2018

a�?FrikA�a�? nA� ArgjentinA�, Aguero humb botA�rorin?

Mjeku i KombA�tares sA� ArgjetinA�s, Homero Da��Agostino ka shprehur frikA�n se sulmuesi i Manchester Cityt, Kun Aguero rrezikon tA� paraqitet nA� KupA�n e BotA�s, qA� mbahet nA� Rusi.

29-vjeA�ari aktualisht A�shtA� nA� fazA�n e trajnimit, pasi iu nA�nshtrua njA� operacioni nA� gju, transmeton IndeksOnline.

Fituesi i PremierligA�s me Manchester Cityn, me shumA� gjasa pritet tA� mungoj nA� Kampionatin BotA�ror.

Sipas mjekut tA� ekipit kombA�tar, Aguero ka shqetA�sime tA� shumta dhe kA�tA� problem e ka pasur edhe mA� parA�.

a�?A�shtA� shqetA�suese lA�ndimi i tij. Procesi i rikthimit do tA� shkoj sA� paku pesA� javA�. Do tA� jetA� shumA� vA�shtirA� qA� ai tA� rikthehet pA�r KupA�n e BotA�sa�?, ka thA�nA� Homero.

Aguero ka shA�nuar 30 gola nA� tA� gjitha garat kA�tA� sezon pA�r CitizA�n dhe ishte njeriu kyc qA� pritej pA�r ta udhA�hequr sulmin e ArgjentinA�s sA� bashku me Lionel Messin./IndeksOnline/