23:43 / E Hënë, 16 Prill 2018

Fury do duel me Joshuan, por i kA�rkon 50% tA� fitimeve

Eddie Hearn, menaxheri dhe promotori i boksierit kampion bote Anthony Joshua (mban titujt e kategorive IBF, WBA dhe WBO), ka konfirmuar edhe njA� herA� se Tyson Fury ka kA�rkuar njA� ndarje 50-50 tA� tA� ardhurave nga njA� duel mes tyre.

Jo vetA�m kaq, por Fury (i pamposhtur nA� ring) ka kA�rkuar qA� tA� zhvillojA� edhe 4 duele tA� tjera tA� lehta para se tA� kryqA�zojA� dorezat me Joshua, nA� njA� a�?derbi britanika�? nA� peshat e rA�nda nA� boks. a�?Kam qeshur kur Fury mA� ka bA�rA� kA�tA� propozim. A�shtA� e paimagjinueshme qA� Fury tA� marrA� njA� shumA� tA� njA�jtA� me Joshuaa�?, tha Hearn.

a�?Fury nuk dA�shiron qA� ta zhvillojA� tani duelin me Joshua, por pas njA� viti, pasi tA� ketA� zhvilluar 3-4 duele tA� lehtA�, ndaj rivalA�ve pa shumA� pretendime. Kam biseduar me tA� dje, ai A�shtA� njA� njeri me karakter tA� fortA�. MA� telefonoi dhe mA�r kA�rkoi qA� tA� duelojA� me kA�ta boksierA� tA� lehtA�. Madje mA� ka dA�rguar edhe njA� listA� me emra dhe mA� pas mA� kA�rkoi 50% tA� fitimit nA� duelin me Joshuaa�?, u shpreh Eddie Hearn nA� lidhje me ofertA�n e Fury. Ky i fundit ka konfirmuar se pas 2 vitesh e gjysmA� pushim, do tA� rikthehet nA� ring mA� 9 qershor, nA� njA� duel qA� do tA� zhvillojA� nA� Manchester./IndeksOnline/