10:35 / E Hënë, 27 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Gjigantët anglez në garë për Aubameyangin

Borusia Dortmund thuhet se e ka humbur besimin në sulmuesin e tyre, Pierre-Emerick Aubameyang, shkruan indeksonline.

Ajo vjen pasi sulmuesi është pezulluar nga klubi gjerman 10 ditë më parë pasi ishte vonë për trajnim.

Dhe sipas Bild, Dortmundi është i gatshëm të shkurtojë humbjet e tyre, pasi një mori klubesh evropiane kanë  një interes të madh.

Gjigandët e Premier Ligës, Chelsea dhe Liverpuli kanë qenë shumë të lidhura për të në të kaluarën, por Dortmundi hezitonin ta linin atë në atë kohë.

Tani besohet se çdo ofertë prej rreth 53 milionë dollarë do t’i bindë ata që ta lënë atë të largohet. /IndeksOnline/