14:54 / E Mërkurë, 17 Tetor 2018 / indeksADMonline

Gruaja vret fëmijët dhe veten pas vdekjes së rrejshme të burrit

Një burrë në Kinë, gruaja e të cilit vrau veten dhe dy fëmijët e tyre, është dorëzuar në polici.

34-vjecari u konsiderua i vdekur pasi makina e tij u gjet në një lumë, edhe pse trupi i tij nuk u gjet kurrë. Ai nuk i tregoj gruaj planin e tij dhe ajo besonte se kishte vdekur.

Ajo më vonë u hodh në një pellg me fëmijët e tyre pasi kishte një postuar një shënim vetëvrasje në internet.

Burri nuk u lajmërua që është gjallë pasi ishte i akuzuar për mashtrim të taksave dhe dëme të qëllimshme ndaj pronës, tha policia e Xinhua.

Më 19 shtator, Z. Ai përdor një automjet të huazuar për të falsifikuar vdekjen e tij në një aksident automobilistik, tha policia. Ai u gjet që të ketë kredi prej më shumë se 100,000 juanë (130,000 dollarë).

Më 11 tetor, trupi i gruas së tij 31 vjeçare, djali i tyre katërvjeçar dhe vajza trevjeçare u gjetën në një pellg pranë shtëpisë së tyre.

Në një shënim rreth vetëvrasjes të postuar në WeChat, ajo shkruante se po shkonte për ta “shoqëruar” atë, duke shtuar se ajo “kishte vetëm kishte dwshirë që familja të ishte së bashku”. /IndeksOnline/