20:31 / E Premte, 31 Gusht 2018 / indeksADMonline

I jepet lamtumira e fundit Aretha Franklinit

Muzikantë, politikanë, celebritë dhe mbështetës u mblodhën të premten në Detroit të Shteteve të Bashkuara për funeralin e këngëtares Aretha Franklin.

E njohur si mbretëresha e muzikës Soul, Franklin ka vdekur këtë muaj nga kanceri. Ajo ka qenë 76 vjeçe.

Image result for aretha franklin funeral

Funerali u përcoll me performancat e Stevie Wonder, Ariana Grande, Faith Hill dhe Chaka Khan.

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka qenë në mesin e folësve.

Image result for aretha franklin funeral

Franklin ka kënduar për herë të fundit në nëntor, në një mbrëmje gala në Nju Jork.

Image result for aretha franklin funeral