07:57 / E Diele, 02 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Kështu reaguan Wilder dhe Fury pasi gjyqtarët vendosën për barazim në ”T-Mobile Arena”

Doentay Wilder arriti ta mbrojë titullin e WBC-s pas përballjes së sotme.

Në Las Vegas, Wilder kishte para vetes në ringun e famshëm Tyson Furyn.

Dhe pavarsisht se meçi mbaroi baras sipas gjyqtarëve, Wilder ka mbrojtur titullin e kampionit, transmeton IndeksOnline.

Por, a do të ketë revansh pas këtij barazimi në një meç të tillë?

Shumë prej tifozëve presin një revansh të këtij meçi, por tani kërkohet që të zhvillohet në Britaninë e Madhe dhe jo në Amerikë.

Pasi meçi u vendosë baras, Wilder dukej i kënaqur me epilogun, por jo edhe Fury, i cili dukej më i hutuar./IndeksOnline/