18:39 / E Martë, 12 Qershor 2018

Këto janë shanset e Kombëtareve për të fituar Kupën e Botës (FOTO)

32 Kombëtare nga pesë kontinente do të luftojnë në Rusi për vetëm një trofe.

Kompania e njohur botërore, “opta” ka prezantuar në përqindje mundësitë që kanë Kombëtaret pjesëmarrëse për të fituar Kupën e Botës,

Favoriti në këtë kampionat është Brazili me 13.2% e ndjekur nga Gjermania me 10.7%, shkruan indeksonline.

Në vendin e tretë është Argjentina me 10.1% ndërsa në vendin e katër Franca me 9.9%.

Tunizia, Panama dhe Maroku janë tri Kombëtarët më pakë të vlerësuara në Kupën e Botës.

Një fakt interesant është se Serbia është renditur më lartë se kombëtare si Zvicra, Egjipti e Danimarka. /IndeksOnline/