15:22 / E Enjte, 13 Shtator 2018

KIA prezanton modelin e ri, një veturë e bukur familjare

Prodhuesi i veturave nga Korea e Jugut, KIA Motors ka njoftuar modelin e ri, Kia ProCeed.

Në fakt KIA ka njoftuar dukjen dhe performancat e këtij modeli, pasi që prezantimi i tij do të bëhet në Motor Show të Parisit muajin e ardhshëm.

Modeli i veturës është famljar, ka 201 kuaj fuqi, motor benzine 1.0 dhe 1.4 litërsh, plus njësinë e madhe të benzinës 1,6-litërshe të GT-së./Indeksonline/

 

Temat: