16:16 / E Premte, 02 Nëntor 2018

Klopp konfirmon dy mungesa ndaj Arsenalit, Shaqa me gjasa të mira të startoi

Jurgen Klopp ka konfirmuar mungesën e dy mesfushorëve për përballjen ndaj Arsenalit.

Trajneri gjerman ka thënë se Henderson dhe Keita ende nuk janë gati për lojë, por që shpreson në rikthimin e shpejt të tyre.

Në bazë të shumë parashikimeve, Shaqiri mund të startoi në derbin e nesërm.

Futbollisti kosovar pritet të jetë në fushë prapa treshes sulmuese, Salah-Mane-Firmino, bashkë me Milner e Wijnaldum.

Ndeshja derbi zhvillohet nesër duke filluar në orën 18:30./Indeksonline/