23:28 / E Shtunë, 21 Korrik 2018 / indeksADMonline

Ky eksperiment demonstron temperaturat ekstreme në Amerikë [Video]

Një eksperiment nga Universiteti i Teksasit në Dallas demonstroi fuqinë e nxehtësisë së verës në Teksas, brenda një makine të parkuar gjatë temperaturave rekord.

Videoja tregon një eksperiment interesant, por hulumtuesit nga UTD thonë se ka për qëllim të nxjerrë në pah rrezikun e vërtetë që automjetet e nxehta paraqesin për fëmijët dhe kafshët shtëpiake gjatë kulmit të verës.

Disa artikuj të ushqimit, duke përfshirë biskota, hot-dog, qumësht dhe domate, vendosën në pultin e makinës, gjersa temperaturat jashtë janë ekstreme. /IndeksOnline/