17:54 / E Martë, 30 Janar 2018 / indeksADMonline

Ky është vendimi i Komunës që ndalon qarkullimin e veturave! (Dokument)

Komuna e Prishtinës, ka marr vendim që nga nesër veturat mos të lejohen të hyjnë në rrugët e qytetit.

Ku vendim vije pas nivelit të lartë të ndotjes së ajrit, që renditi Prishtinën si qytetin më të ndotur në botë, shkruan Indeksonlinë.

Ky është dokumenti që tregon se çka ndalohet nga nesër, rrugët në të cilat veturat nuk do të mund të kalojnë dhe masat që do të merren ndaj atyre që s’e respektojnë. /Indeksonline/