13:51 / E Martë, 13 Mars 2018

Manchester United rikthehen interesimin për Matuidin

Skuadra e Manchester Unitedit ka rikthyer interesimin për mesfushorin francez, Blasie Matuidi.

Jose Mourinho ka në mesfushë, Maticin dhe Pogbën, por dëshiron që ta ketë edhe Matuidin i cili do të ishte transferim i duhur për “Djajtë e Kuq”.

Matuidi u largua nga PSG-ja dhe u transferua në Juventus. Ai po kalon shumë mirë në Itali, por në ëndërr ka Kampionatin Anglez.

Transferimi i Matuidit në Manchester, do ta lironte Pogbën nga presioni i mbrojtjes në mesfushë./IndeksOnline/