15:55 / E Enjte, 22 Nëntor 2018

McLaren paralajmëron 720S Spider

McLaren britanik paralajmëroi modelin Spider 720S me një video të shkurtër promocionale përpara premierës së planifikuar për 8 dhjetor.

Ky version 720S do të jetë me një çati të hapur dhe modeli i dytë është brenda planit të biznesit të kompanisë Track25, pas Speedtail.

Nuk ka detaje specifikimi, por ka të ngjarë që standardi 720S të ketë 710 kuaj fuqi me motor V8 me twin-turbo 4.0 litërsh.

Versioni standard përshpejton nga 0-100 km/h në 2.9 sekonda me një shpejtësi maksimale prej 341 km/h.

Temat: