08:30 / E Diele, 09 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Messi fenomenal nga gjuajtet e lira, madje edhe më i mirë se Real Madridi

Lionel Messi shkëlqeu mbrëmë në fitoren e Barcelonës në derbin katalunas.

Ylli argjentinas shënoi dy gola për skuadrën e Ernesto Valverdes në ndeshjen e vlefshme për La Liga.

Pesë herë fituesi i ”Topit të Artë”, të dy golat i shënoi nga gjuajtja e lirë, transmeton IndeksOnline.

Dhe, natyrisht, me këto dy ”perla”, ai nuk ka konkurrencë në aspektin e golave nga gjuajtjet e lira.

Që prej vitit 2014, reprezentuesi argjentinas ka shënuar plotë 19 gola.

Madje, nga viti 2014, Messi ka shënuar më shumë gola se e gjithë skuadra e Juventusit, Lyonit, Real Madridit, Romës e disa skuadrave tjera./IndeksOnline/

Image may contain: 1 person, playing a sport and text