17:48 / E Hënë, 12 Shkurt 2018

Ministri Hasani në Sofje, merr pjesë në një konferencë të rëndësishme 

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani pritet të merr pjesë në një konferencë mjaft të rëndësishme, e cila do të mbahet në Sofje të Bullgarisë.

Në konferencën, e cila do të mbahet nesër pritet të diskutohet për perspektiven ekonomikë të Ballkanit Perëndimor dhe me theks të veçantë për Turizëm.

Konferenca do të mbahet në nivel të ministrave dhe Hasani do të përfaqësoj shtetin e Kosovës.

Pjesë e kësaj konferencë do të jenë ministrat të kësaj fushe nga të gjitha shumë vende të Evropës./Indeksonline/