19:01 / E Mërkurë, 04 Korrik 2018 / indeksADMonline

Ndërtohet kositësja më e shpejtë e barit në botë [Video]

Kositësja më e re e barit nga Honda ështa gati për veprim. Ajo është multifunksionale dhe ka më shumë se 190 kuajfuqi.

Ndërtuar nga skuadra britanike ‘Team Dynamics’ , kjo makinë është duke përpjekur jo vetëm të mposht rekordin e mëhershëm 116 km/orë të vitit 2014, por edhe atë 134 km/orë të mbajtur nga traktor Viking./IndeksOnline/