14:20 / E Diele, 23 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Në prag të lindjes, Almeda Abazi zgjedh emrin e veçantë për të birin

Almeda ndodhet në muajin e pestë të pritjes së ëmbël dhe me bashkëshortin Tolgahan Sayisman po shijojnë çdo moment të kësaj periudhe.

Por çifti duket se është aq i përgatitur për ardhjen në jetë të fëmijës së tyre të parë, sa kanë gjetur edhe emrin e tij.                                                                      
Burime për “Iconstyle.al” bëjnë të ditur, çifti ka vendosur tashmë emrin me të cilin do ta pagëzojnë bebin e tyre. Fillimisht mësohet se Almeda dhe Tolgahan ishin të pavendosur mes emrave Alperhan dhe Effhan.

Ndaj ata vendosën që të hidhnin një votim mes njerëyve të tyre më të afërt. Emri u vendos pasi votuan 21 njerëz të afërt të dy familjeve. Bëhet e ditur se emri që u zgjodh për është Effhan.

Ish-Missi shqiptar Almeda Abazi pritet të sjellë në jetë fëmijën e saj të parë rreth muajit