11:37 / E Premte, 20 Tetor 2017 / indeksADMonline

Rita Ora takohet me Princin William dhe Harry (Video)

Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme në Angli.

Kjo ka bërë që këngëtarja shqiptare të ketë një takim edhe me princat e familjes mbretërore të Britanisë së Madhe.

Princi William dhe Harry kanë takuar Rita Orën në Kensington Palace me rastin e pritjes së “Radio Teen Heroes” të vitit 2017.

Gjithashtu në takim ishte edhe Nick Grimshaw, Greg James dhe Clara Amfo, të gjithë moderator të famshëm të radios publike britanike.

Dyshja princërore dukeshin të lumtur që po takonin me të rinjtë me histori frymëzuese për njerëzimin.

Ndryshe, Rita Ora ka folur edhe rreth akuzave për abuzime seksuale të regjisorit Harvey Weinstein.

Kujtojmë se sot këngëtarja pritet të publikojë këngën më të re të shoqëruar me videoklip ‘Anywhere’. /Telegrafi