16:19 / E Diele, 21 Tetor 2018

Nervozohet gruaja, burri transformon kopshtin e shtëpisë në pistë për “drift”

Kur entuziastët e makinave parashikojnë shtëpinë e tyre të ëndrrave, zakonisht është një shtëpi me garazh të madhe e me plotë makina, ose potencialisht ndonjë lift i ndërtuar për t’i bërë projektet e tyre më të lehta.

Sidoqoftë, Takeshi Teruya ka shkuar në tjetër nivel, duke ndërtuar një pistë për drift rreth shtëpisë së tij. Është e panevojshme të thuhet: gruaja nuk ishte e lumtur.

Teryua me origjinë nga Japonia u transferua në Hamilton të Zelandës së Re në vitin 2007, ku vazhdoi studimet e tij dhe poashtu mori pjesë në gara të ndryshme për drift.

Ai nuk u shqetësua për fqinjët, pasi shumica e njerëzve rreth lagjes ishin dashamirës të makinave, përfshirë edhe ish-shefin e tij. /IndeksOnline/