21:48 / E Hënë, 16 Prill 2018

Ngjarja historike nA� botA�n e futbollit ndodhi nA� Gjermani, VAR-i shkaktari kryesor (Video)

Teknologjia mA� e re nA� futboll nuk A�shtA� duke ecur edhe aq mirA�. Sonte ndodhi njA� befasi dhe njA� ngjarje e paparA� deri mA� tani nA� botA�n e futbollit.

NA� minutA�n e fundit tA� pjesA�s sA� parA� skuadra e Mainzit pati njA� rast tA� bukur afA�r portA�s, por gjuajtjen e futbollistit vendas, kundA�rshtari e ndali me dorA� nA� zonA�n e 16a��metA�rshit, shkruan IndeksOnline.

MegjithatA� kA�tA� rast gjyqtari i ndeshjes, Guido Winkmann nuk e pa a�?kfjellA�ta�? dhe sinjalizoi pA�r pA�rfundimin e pjesA�s sA� parA�. Por, kjo nuk ishte e gjitha.

Pasi arbitri shikon a�?VAR-ina�?, detyron qA� futbollistA�t e Mainzit dhe Freiburgut ta��i rikthejA� nA� fushA�n e lojA�s. Kjo meqA� gjyqtari sinjalizoi te pika e bardhA� e 11a��metA�rshit.

PenalltinA� e vitit e shA�noi futbollisti De Balsis./IndeksOnline/