23:35 / E Martë, 25 Shtator 2018 / indeksADMonline

Passatin e bën shtëpizën më të shpejtë në botë

Shtëpizat më rrota janë gjëra vërtetë interesante për t’i parë dhe kjo nuk është hera e parë që shohim një modifikim të tillë.

Kjo shtëpizë, e ndërtuar tërësisht nga 54 vjecari Kevin Nicks, bazohet në një Volkswagen Passat.

Shtëpiza më e shpejtë herën e kaluar ishte 130 km/orë, një Audi RS4 me motor twin-turbo me 450 kuajfuqi. Megjithatë, kjo është shtëpizë është edhe më e shpejtë, pasiqë tani kap shpejtësinë 177 km/orë.

Kjo shtëpizë në rrota besohet të jetë ndër të vetmet ligjore në rrugë, si dhe poashtu më e shpejta. /IndeksOnline/