12:38 / E Enjte, 22 Mars 2018 / indeksADMonline

Pique zbulon bisedën në grupin e fshehtë në “WhatsApp”

Një grup i krijuar në “WhatsApp” për futbollistët e Kombëtares Spanjolle ka ndryshuar qëllimin e krijimit të tij, shkruan indeksonline.

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique ka zbuluar se grupi është krijuar për të ndihmuar futbollistët por më pas është keqpërdorur.

Bisedat në të më shumë po përdorën për të debatuar për rivalitet mes futbollistëve të skuadrave të Barcelonës dhe Real Madridit.

“Unë do t’ju lejoj të keni një informacion të vogël për brenda. Të gjithë e dinë që futbollistët kanë grupe mesazhesh në WhatsApp”, tha Pique.

“Kam një për miqtë e mi të familjes dhe kam një tjetër vetëm për shokët e ekipit tim të Barcelonës, por më i preferuari im mund të ju befasojë”.

“Në fillim të këtij sezoni, kur ishim tashmë tetë ose nëntë pikë larg Realit në ligë, fillova një grup të veçantë për disa nga djemtë e ekipit kombëtar spanjoll që luajnë për Real Madridin dhe Barcelonën”.

“Gjithçka që bëjmë në këtë grup është të flasim për njëri-tjetrin në lidhje me Barcelonën dhe Realin, është më e mira, jemi si fëmijët e vegjël dhe e vërteta është se është se janë shtuar të qeshurat për mua tani,pas diferencës 15 pikësh”.

“Kështu që unë jam duke marrë shumë kreative në përgjigjet e mia. Sezonin e kaluar, kur Reali po fitonte gjithçka, ata ndiheshin shumë mirë. Ata po flisnin vazhdimisht sa herë që pashë ata në trajnimin e ekipit kombëtar”.

“Ata sa herë që fitonin një ndeshje sezonin e kaluar, ata vendosnin foto pa fanella në Instagram nga dhoma e zhveshjes”.

“Ata ishin të qeshur dhe prezantonin muskujt e tyre si The Rock dhe duke thënë #HalaMadrid dhe postimi i “emojve” me trofe”.

“Ky sezon, megjithatë, është pak ndryshe, të gjitha fotot e tyre të Instagram-it po duken shumë të zymta”.

“Kështu që unë po i dërgoj ato në grupin WhatsApp, ‘Ejani djem, pse kaq serioze?!’ Pastaj vendos një emoji të qarë dhe një emoji qesharak”.

“Kam bërë edhe një emër të veçantë për grupin. Është quajtur: CONGRATULATIONS”. /IndeksOnline/