16:53 / E Premte, 27 Prill 2018 / indeksADMonline

Presidenti Thaçi pjesëmarrës në Samitin “Brdo Brijuni” (Foto)

Ka filluar Samiti “Brdo Brijuni” në Shkup, në të cilin po marrin pjesë presidentet e rajonit, presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk dhe kryeministri bullgar, Boyko Borissov.

Presidenti Thaçi ka pozuar fillimisht afër presidentit malazez dhe atë të Bosnjës dhe Hercegovinës.

Pas fotos familjarë, ka filluar takimi kryesorë, i cili është mbajtur i mbyllur për Media. Në këtë takim pritet të flitet për integrimet euroatlantike.