11:49 / E Enjte, 12 Tetor 2017 / indeksADMonline

Pse e theu protokollin princi Harry?

Një ekspert i gjuhës së trupit shpjegon pse Princi Harry theu protokollin me Meghan Markle. Ai theu rregullat duke u treguar mjaft i afruar me partneren e tij në publik.

Ky trend i vogël nisi me vetë Mbretëreshën Elizabeth II, e cila kurrë nuk është mbajtur për dore me bashkëshortin e saj, Princi Phillip në sy të publikut apo medias.

Edhe Duka dhe Dukesha e Cambridge, Princi Vvilliam dhe Kate Middleton kanë ndjekur të njëjtat hapa. Pavarësisht se ata duken që janë mjaft të dashururar me njëri-tjetrin në publik, ata kanë kaluar pranë njëri tjetrit në publik, por kurrë për dore.

Për ekspertin e gjuhës së trupit Robin Kermode, afeksioni i Harryt tregon se lidhja ësthë e re dhe çifti nuk është stabilizuar ende./tch