09:18 / E Martë, 06 Mars 2018 / indeksADMonline

Publikohen pamjet e momentit të fundit, të katër ushtarëve amerikan të vrarë në Nigeri (Video)

ISIS ka lëshuar një video ku duket se tregojnë momentet e dëshpëruara përfundimtare të katër ushtarëve amerikanë të vrarë që ranë në pritë në Niger.

Grupi terrorist publikoi dje videon që dyshohet se kapi luftëtarët e saj duke sulmuar një konvoj amerikan me armë automatike dhe granatë-hedhës gjatë një patrullimi.

Në tetor të vitit të kaluar, Rreshteri i Gardës, Bryan Black, Rreshteri i Gardës Jeremiah Johnson, Rreshteri i Gardës Dustin Wright dhe Rreshteri La David Johnson u vranë ndërsa ishin në detyrë në vendin afrikan.

Pamja grafike duket se është regjistruar në kamerat e helmeve të veshur nga ushtarët amerikanë, por është redaktuar, nga Mirror Online e cila nuk e ka publikuar videon në tërësi. /Indeksonline/