09:40 / E Shtunë, 03 Shkurt 2018 / indeksADMonline

Publikohet reklama e birrës, që promovon ujin (Video)

Anheuser Busch, kompania më e madhe e birrës në botë, po i kushton dy reklama ujit këtë vitë, nën moton mos bini birrë por ujë.

Spote të reja televizive, nga dy emra të njohur të birrës Budëeiser dhe Stella po përqëndrohen në nevojën për ujë të pastër, në ato pjesë të botës që nuk kanë të tillë. Kjo është padyshim një përpjekje e kompanisë Anhueser Busch për të treguar arritjet e saj kur vjen puna te përgjithësia sociale.

Por përvec kësaj është edhe një shembull i trendeve të reklamave të Super Bolë-it, për të promovuar të mirat dhe ndoshta edhe të kontribuoj në të mirë të shitjes së prodhimeve.

Super Boël ka ofruar gjatë këtij viti reklamat më të mira. Më shumë se 112 milion njerëz pritet që të ndjekin ndeshjen e madhe në mes të “Philadelpiha Eagles” dhe “New England Patriots” të dielën, kurse reklama në mes të transmetimit kushton hiq më pak se 5 milion për vetëm 30 sekonda.

Kjo do të thotë shikueshmëri të madhe, dhe kjo është arsyeja se pse “Stand by You”, do të transmetohet në këtë kohë.

Ndryshe, bashkangjitur gjeni reklamës e birrës që ju rekomandon të pini ujë./Indeksonline/

 

Temat: