19:59 / E Diele, 03 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Pushimet luksoze të Floyd Mayweather (Foto)

Floyd Mayweather ka kaluan një javë me pushime në Kinë, shkruan indeksonline.

Pavarësisht daljes në pension si boksieri më i pasur ndonjëherë, të gjitha shpenzimet i janë paguar për 40-vjeçarit nga shteti i Kinës.

Ish kampioni i Welterëeight ka udhëtuar rreth Kinës dhe duke vizituar një numër të pikave të nxehta turistike.

Mayweather ka ndarë imazhet e pushimeve të tij luksoze me ndjekësit e tij Instagram.

Ai ishte i gjithë buzëqeshja kur ai paraqiste përpara horizontit të ëmbël Hong Kong kur vizitoi Victoria Peak.

Një tjetër parakohë tregoi se ai i mbështeste atletet e tij të ndritshëm të arit në një tavolinë, pasi sfondi shkëlqente pas tij.

Mayëeather ka vizituar gjithashtu Murin e Madh të Kinës gjatë udhëtimit të tij luksoz nëpër Kinë.

Dhe 40-vjeçari madje ka adoptuar një panda gjigante për 15,000 euro e cila do të shkojë në qendrën kërkimore duke kërkuar kafshën mbresëlënëse.

Ai paraqiti një selfie me ariun dhe e quajti TMT Floyd Mayweather. /IndeksOnline/