19:22 / E Shtunë, 25 Gusht 2018 / indeksADMonline

Rita Ora krenare që bëri histori si kosovare në MTV (Foto)

Javën që lamë pas u mbajt ceremonia e ndarjes së çmineve MTV Video Music Awards. Këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora mori trofeun në kategorinë ‘Best Dance’ për bashkëpunimin ‘Lonely Together’ me dj tashmë të ndjerë Avicii, shkruan Indeksonline.

Kështu ylli i dhjetëra hiteve u bë shqiptaja e parë që fiton një çmim nga MTV.

Krenare që përfaqëson Kosovën në çdo pjesëmarrje të saj është edhe vet Rita. Këtë e dëshmon edhe fotografia e fundit e saj e postuar në një instastory, ku artistja shihet me flamurin e shtetit të saj në prapavijë, teksa ka shkruar: Të bësh historinë, kaq krenare!

Ndryshe të nominuara në kategori të ndryshme në këtë festival ishin edhe Dua Lipa dhe Bebe Rexha./Indeksonline/