13:02 / E Premte, 06 Tetor 2017 / indeksADMonline

“Saidi” ka ndryshuar shumë, zor se do ta njihni

‘Kloni’ është padyshim seriali më i ndjekur për shkak të tematikës së veçantë, por edhe aktorëve të cilët mbahen mend sot e kësaj dite.

Përveç Lukasit e Zhades me siguri e mbani mend edhe burrin e kësaj të fundit.

Zhade u martua me Saidin pa dëshirë, por më vonë filloi ta dojë e çifti kishte edhe një vajzë në serial

Mirëpo aktori i cili luante rolin e Saidit, sot 15 vite më vonë ka ndryshuar shumë e nuk njihet.

Dalton Vigh është 53 vjeç dhe vazhdon profesion e aktorit me filma e seriale, transmeton xing.al.

Aktori është i martuar me aktoren Camila Czerkes dhe kanë dy binjakë./express