22:27 / E Premte, 13 Prill 2018 / indeksADMonline

Salah zbulon sekretin: Askush nga shokA�t te Roma s’e donte Liverpoolin nA� short!

Mohamed Salah ka dhA�nA� njA� intervistA� pA�r CNN ku ka komentuar mA� gjatA� ndeshjen me RomA�s dhe synimet e tij me Liverpoolin. Ylli egjiptian ka zbuluar se ka kontakte tA� vazhdueshme me shumicA�n e lojtarA�ve tA� RomA�s. Ai ka deklaruar se pothuajse asnjA� nga lojtarA�t romak nuk e donin Liverpoolin kundA�rshtarA� nA� gjysA�mfinale.

“Kam biseduar dhe bisedoj vazhdimisht me lojtarA�t e RomA�s. Me shumicA�n nga ta ndajmA� shoqA�ri tA� vazhdueshme. Sinqerisht, shumica nga ta nuk e dA�shironin Liverpoolin si kundA�rshtarA� sepse e shohin si pretendente pA�r titull. Kam kujtime tejet tA� bukura nga Roma. I dua tifozA�t e tyre dhe ata mA� duan mua. Kishim atmosferA� tA� mirA� nA� fushA� dhe jashtA� saj nA� RomA�. NjA� ditA� ndoshta do tA� kthehem pA�rsA�ri atje” ka thA�nA� “faraoni”.

GolashA�nuesi mA� i mirA� i PremierligA�s ka thA�nA� se kanA� patur vetbesim tA� madh dhe pA�r kA�tA� janA� tA� suksesshA�m deri mA� tani.

“Ne e dinim se mund tA� arrijmA� lart. Trajneri na ka dhA�nA� bindjen se mund tA� jemi kA�tu, dhe mund ta fitojmA� garA�n. TashmA� tre lojA� na ndajnA� nga titulli, ne ende kemi besim se mund tA� fitojmA� tA� tri pA�rballjet” ka thA�nA� Salah./Indeksonline/

Temat: