14:02 / E Martë, 10 Korrik 2018 / indeksADMonline

Shpëtohet i gjithë ekipi i ngujuar në shpellën e Tajlandës (Video)

Para pak çastesh janë shpëtuar të 12-të fëmijët dhe trajneri i tyre i futbollit, të cilët për më shumë se 15 ditë kanë mbetur të ngujuar në shpellë.

Ditën e djeshme janë shpëtuar 8 fëmijë kurse sot edhe pjesë tjetër e ekipit duke përfshi këtu edhe trajnerin e tyre.

Sipas, “Daily Mail” fëmijët do të dërgohen për ekzaminime mjekësore dhe sikur të tjerët do të shtrihen në spital.

Ndryshe, gjatë qëndrimit në shpellë ata janë furnizuar me ushqim dhe ilaqe./Indeksonline/

Rescued: A helicopter takes one of the boys rescued on Tuesday in from the Tham Luang Cave near Mae Sai to the Old Airport in Chiang Rai in northern Thailand nComing out: An ambulance leaves the entrance to the cave complex as boy number 11 is reported rescuedGoing back in: The mission to rescue the final four boys and their football coach trapped in a flooded cave in Thailand has begun, seen here in a picture posted on Twitter by US billionaire Elon MuskSaviours: Rescue personnel prepare the transport for the evacuation of the final four boys and their coach trapped in the flooded cave, in the northern province of Chiang Rai