18:43 / E Enjte, 08 Shkurt 2018

Sol Campbell bëhet menaxher? (Foto)

Legjenda e futbollit anglez, Sol Campbell është afër ta provojë aventurën e trajnerit.

Ish-lojtari i Arsenalit, është në bisedime me ekipin Oxford United, transmeton IndeksOnline.

43-vjeçari e mbylli karrierën në vitin 2011 te klubi i Newcaslte United. Ai mund ta filloj aventurën si trajner së shpejti.

Oxford është në vendin e 10’të në Ligën e Dytë të Anglisë.

Kujtojmë se Campbell përveç Newcaslte dhe Arsenal, luajti edhe për klube, Tottenham, Portsmouth dhe Notts County./IndeksOnline/