15:27 / E Premte, 29 Qershor 2018

Statistikë: Shqiptarët kanë shënuar më shumë gola se Serbia në Botëror

Grani Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Adnan Januzaj kanë bërë së bashku 3 gola në Rusi. Kjo shifër është më e madhe se golat e shënuar nga 13 përfaqësuese. Futbollistët me origjinë shqiptare kanë bërë paraqitje shumë të mira me ekipet e tyre respektivisht me Zvicrën dhe Belgjikën.

Ndërkohë Serbia ka shënuar vetëm 2 gola. Ballkanasit një gol ja shënuan Kosta Rikës dhe një tjetër Zvicrës. Pra shqiptarët kanë shënuar më shumë gola së gjithë ekipi serb në botëror po të përfshijmë këtu edhe Xhemailin më golin ndaj Kosta Rikës. /IndeksOnline/