12:06 / E Shtunë, 15 Shtator 2018 / indeksADMonline

Të gjithë e kërkuan, Tare ka një lajm të rëndësishëm për yllin serb

Shumë skuadra të mëdha evropiane e kishin synim transferimin e serbit Sergej Milinkovic Saviq.

Por, Igli Tare ishte ai që insistoi në qëndrimin e tij te Lazio.

Madje drejtori shqiptar tani e ka bindur yllin serb që të vazhdojë kontratën me skuadrën romake.

Lazio dhe Milinkovic do të zyrtarizojnë rinovimin deri në vitin 2023. Mesfushori serb do të ketë pagë për 3 milionë euro më shumë në vit me kontratën e re.

Lazio do t’i bëjë klauzolë largimi prej 150 milionë eurosh lojtarit serb./Indeksonline/