13:45 / E Martë, 03 Korrik 2018 / indeksADMonline

“Telenovela Mahrez” merr fund, Leicesteri pranon ofertën e klubit të madh anglez (Foto)

Riyad Mahrez së shpejti pritet të zyrtarizohet si futbollisti më i ri i Manchester Cityt.

Mahrez është i lidhur që një kohë të gjatë me klubin e Manchester Cityt, shrkaun IndeksOnline.

Ashtu sic shkruhet në mediat britanike, Mahrez pritet që gjatë kësaj jave t’i kryej testet mjekësore dhe të zyrtarizohet si futbollisti më i ri i Citizen.

Klubi i Leicesterit ka pranuar ofertën 60 milionëshe për yllin algjerian.

27-vjeçari për “The Foex” ka zhvilluar afro 160 paraqitje dhe ka shënuar 42 gola./IndeksOnline/