16:46 / E Diele, 14 Tetor 2018 / indeksADMonline

Tifozët e Rumanisë brohorasin ‘Kosova është Serbi’ gjatë ndeshjes së Ligës së Kombeve

Tifozët rumunë kanë skandalizuar duke brohoritur ‘Kosova është Serbi’ në ndeshjen e futbollit në mes Rumanisë dhe Serbisë në Bukuresht.

Dy grupe tifozësh janë dëgjuar duke brohoritur në mënyrë të përsëritur disa herë përgjatë zhvillimit të ndeshjes, raporton Tanjug, transmeton Indeksonline.

Ndeshja në mes Serbisë dhe Rumanisë është në kuadër të Grupit 4C të Ligës së Kombeve./Indeksonline/

Temat: