18:10 / E Enjte, 05 Prill 2018

Tjetër humbje për tenistët kosovarë në “Davis Cup” (Foto)

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbjen e radhës në kompeticionin “Davis Cup”.

Burim Bytyqi u mposht 2 me 1 (5-7, 6-2 dhe 6-2) në sete prej tenistit nga Lichtenstahini, Timo Kranz, shkruan IndeksOnline.

Poashtu edhe kosovari tjetër, Granit Bajraliu u mposht 2 me 0 në sete (6-0 dhe 6-1) nga Vital Flurin Leuch.

Ndeshja në çifte mes Robin Forster/Timo Kranz dhe Granit Bajraliu/Muhamed Zulji, përfundoi me fitore të Liechtensteinit 2 me 0 në sete (6-3 dhe 6-2).

Kujtojmë që kjo ishte humbja e dytë e Kosovës në këtë turne. Dje u mposht nga ekipi i Maltës.

Ndeshja e radhës për tenistët kosovar do të zhvillohet nesër kundër Moldavisë./IndeksOnline/