20:04 / E Mërkurë, 13 Qershor 2018

Valon Berisha nesër kryen vizitat mjekësore te Sampdoria

Valon Berisha në Serie A është tashmë e kryer.

Mesfushori i Kosovës do të bëjë nesër testet mjekësore te Sampdoria dhe më pas do ta kompletoj transferimin.

Sipas Di Mazios tashmë është gjithçka e kryer dhe pas testeve do të zyrtarizohet marrëveshja.

Berisha është pjesë e Red Bull Salzburgut që nga viti 2012 dhe  në 165 paraqitje ka shënuar 31 gola. /IndeksOnline/