11:41 / E Martë, 03 Tetor 2017 / indeksADMonline

Vdes Chuck Low, aktori i njohur i “Godfellas”

Chuck Low i cili ka luajtur rolin e Morris “Morrie” Kesseler në Godfellas ka ndërruar jetë më 18 shtator në moshën 89 vjeçare në shtëpinë e tij në New Jersey.

 Low luajti rolin ikonik të Morriet në filmin shumë të dashur për publikun.

Chuck Low

Low ka luajtur po ashtu në filma si “The MIssion”, “Kin gof Comedy”, “Once Upon a Time in America” dhe “The Sopranos”.

Aktori njujorkez ishte i njohur si mik i afërt i yllit tjetër të filmit Godfellas, Robert De Niro. Ishte pikërisht ky i fundit që ia mundësoi Low të jetë një aktor i madh i filmave.

Robert De Niro

De Niro dhe aktori Liam Neeson vizituan disa herë Low në shtëpinë e tij në Allendale.

“De Niro u shfaq me disa djem dhe u duk se ata po qeshnin shumë”, tha një burim për vizitën e aktorëve në shtëpinë e Low.

Low lë pas vajzën Debra LowMykrantz, dhëndrin Peter Mykrants dhe mbesat, Jenni dhe Katie Mykrantz. Po ashtu, ai ka një djalë Mithcell Low dhe mbesën Beth Lynne Robbins.

Low i cili shërbeu në Ushtrinë Amerikane për katër vjet, u varros me nderime ushtarake më 20 shtator në New York. /Telegrafi/