07:30 / E Hënë, 19 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Volkswagen elektrik i lirë do të jetë një crossover popullor

Volkswagen gjerman njoftoi se në vitin 2022 do të lansojë një makinë elektrike në treg, e cila do të kushtojë rreth 20,000 euro.

Që atëherë, spekulime janë bërë në atë se çfarë modeli do të jetë më saktësisht, dhe Autocar pretendon se ai është një crossover kompakt i dimensioneve të ngjashme si VW T-Roc.

Ky crossover do të jetë modeli i pestë i Volkswagen-it, pasi do të jetë i tërë I.D.

VW do të prodhojë veturën e saj më të lirë elektrike në Emden, ku janë duke u prodhuar Passat dhe Arteon, të cilat thuhet se do të zhvendosen në fabrikën e Shkoda në Kvasini.

Temat: