13:26 / E Hënë, 05 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Një ‘bishë elektrike’ nga Chevrolet

Chevrolet befasoi shumë njerëz (sidomos fansat e saj të COPO), duke zbuluar konceptin komplet elektrik eCOPO Camaro për ‘drage race’.

Chevrolet eCOPO Camaro jo vetëm që është i shpejtë, por gjithashtu ka një sistem karikimi mjaft të shpejt prej 800 volt (katër module, 200 volt secila) për një transferim efikas të energjisë në motor elektrik dhe rimbushje më të shpejtë.

eCOPO ka 557 kW (760 kuajfuqi) dhe bën 813 cift rrotullime nga dy motorë elektrikë ,të lidhur me një transmetim automatik konvencional “Turbo 400” të përgatitur për gara. /IndeksOnline/

Video 1:

Video 2:

Video 3: