14:46 / E Mërkurë, 28 Shkurt 2018 / indeksADMonline

Zbulohet kompletësisht Audi A6 e re [Foto]

Edhe pse na ndanë një javë nga prezantimi zyrtar në ‘Geneva Motor Show’ , Audi ka prezantuar modelin e ri A6.

A6 i ri do të rivalizojë homologët gjermanë si Mercedes-Benz E-Class dhe BMW-Serie 5.

Ky model ka një dizajn kogja të ngjajshëm me modelin e ri A8 dhe coupen e re A7, shkruan IndeksOnline.

Megjithatë A6 saloon i ri nuk do të ketë dritat e ngjitura e të gjata nga pas sikurse modelet e reja, A8 e A7, por dy të ndara.

 

 

Audi A6 vjen me motorë të ri dhe për momentin në dispozicion janë 4 motorë:

Benzinë :
3.0L V6 Turbo me plotë 340ps dhe 500nm

Dizel :
2.0 TDI L4 me 204ps dhe 400nm (I RI)
3.0 TDI V6 me 231ps dhe 500nm (I RI)
3.0 TDI V6 me 286ps dhe 620nm

Cmimi fillestar pritet të jetë rreth 44,000 Euro.

Static photo
Colour: typhoon gray
Static photo
Colour: typhoon gray
Static photo
Colour: typhoon gray

Dynamic photo
Colour: tango red