22:02 / E Diele, 17 Qershor 2018 / indeksADMonline

Zvicra – Brazil, FIFA befason me futbollistin e ndeshjes (Foto)

Kombëtarja e Zvicrës dhe ajo e Brazilit kanë ndarë pikët në ndeshjen e parë.

Takimi mes Zvicrës dhe Brazilit u mbyll me rezultat 1 me 1, shkruan IndeksOnline.

Menjëherë pas ndeshjes, FIFA ka zgjedhur futbollistin e ndeshjes. Ky cmim i shkoi futbollistit të Barcelonës, Philippe Coutinho.

Coutinho shënoi golin e parë në ndeshje dhe ishte një nga lojtarët kyc për rezultatin 1 me 1.

Shumicën e votave i ka marr edhe futbollisti kosovar, Valon Behrami i cili arriti me sukses ta ndalte një nga lojtarët më të mirë në botë, Neymar JR./IndeksOnline/