17:16 / E Mërkurë, 23 Maj 2018

Zyrtare: Mancini e konfirmon stafin, nuk është Pirlo

Trajneri i Kombëtares së Italisë, Roberto Mancini e ka konfirmuar stafin e ri.

Ish-trajneri i Manchester Cityt dhe Zenitit është emëruar si trajner i Azzurëve gjatë këtij muaji, transmeton IndeksOnline.

Ai sot ka zyrtarizuar stafin e plotë. Por, vërehet mungesa e Andrea Pirlos. Legjenda italiane ishte në bisedime me trajnerin dhe kreun e Federatës së Italisë që një kohë të gjatë.

Stafi i plotë:

Menaxheri i Ekipit:  Gabriele Oriali;
Udhëheqësi:  Roberto Mancini;
Asistentët : Alberico Evani, Angelo Adamo Gregucci, Giulio Nuciari, Fausto Salsano;
Trajner i Portierëve:  Massimo Battara;
Trajnerët e trajnimit  Giovanni Brignardello, Claudio Donatelli;
Mjekët : Carmine Costabile, Angelo De Carli;
Fizioterapeutë : Alfonso Casano, Maurizio Fagorzi, Emanuele Randelli, Fabrizio Scalzi;
Osteopath : Walter Martinelli;
Nutritionist : Matteo Pincella;
Analisti i ndeshjes:  Antonio Gagliardi.

Kujtojmë që Italia do t’i luajë tri miqësore, 28 maj kundër Arabisë Saudite, 1 qershor me Francën dhe 4 qershor me Holandën.

Më poshtë e keni listën e futbollistëve të ftuar për këtë duel./IndeksOnline/

Portierët : Gianluigi Donnarumma (Milan), Mattia Perin (Genoa), Salvatore Sirigu (Torino);
Mbrojtësit : Leonardo Bonucci (Milan), Mattia Caldara (Atalanta), Domenico Criscito (Zenit San Pietroburgo), Danilo D’Ambrosio (Inter), Mattia De Sciglio (Juventus), Alessio Romagnoli (Milan), Daniele Rugani (Juventus) Zappacosta (Chelsea);
Mesfushorët : Daniele Baselli (Torino), Giacomo Bonaventura (Milan), Bryan Cristante (Atalanta), Alessandro Florenzi (Roma), Frello Filho Jorge Luiz Jorginho (Napoli), Rolando Mandragora (Crotone), Lorenzo Pellegrini (Roma);
përpara: Mario Balotelli (Nizza), Andrea Belotti (Torino), Domenico Berardi (Sassuolo), Federico Bernardeschi (Juventus), Federico Chiesa (Fiorentina), Ciro Immobile (Lazio), Lorenzo Insigne (Napoli), Matteo Politano (Sassuolo) Verdi (Bologna), Simone Zaza (Valencia).

Mos i humb