14:07 / E Hënë, 20 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Zyrtare: Vjen dorëheqja e “madhe” te Italia

Presidenti i Federatës së Futbollist të Italisë, Carlo Tavecchio ka dhënë dorëheqje nga posti i tij.

Ai përmes një njoftimi për shtyp ka deklaruar se më nuk do të jetë në krye të shtëpisë së futbollit italian.

Tavecchio iu ka kërkuar falje tifozëve italian mas eliminimit nga Kupa e Botës.

Ai e ka pranuar gabimin, duke thënë që është koha të shkojë në shtëpi.

“Dua të ju kërkoj falje të gjithë italianëve. Unë kam gabuar dhe duhet të shkojë në shtëpi”, ka thënë mes tjerash ai.

Shumë shpejtë pritet të zgjedhet edhe kryetari i ri. /IndeksOnline/