22:46 / E Mërkurë, 16 Maj 2018

10 makinat të cilat pritet të zhduken

Prodhuesit e makinave ndonjëherë mund të “vrasin” makinën tuaj të preferuar. Nuk është asgjë personale. Thjesht për ta numrat mund të mos jenë mjaft profitabil.

Gjersa prodhuesit e makinave ndërtojnë gjithnjë e më shumë crossover dhe shpenzojnë paratë e marketingut duke ju treguar konsumatorëve makinën e duhur për ta – një gamë e gjerë makinash në të ardhmen pritet të mos prodhohen më, transmeton IndeksOnline.

Motor.1 sjell disa prej tyre:

Audi R8
Audi TT Roadster/A5 Cabriolet
Buick LaCrosse
BMW 3 Series Gran Turismo
Chevrolet Impala
Chevrolet Sonic
Chevrolet Spark
Chevrolet Volt
Mercedes-Benz SLC
Volkswagen Beetle