20:44 / E Martë, 19 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

10 yjet evropian që kanë më pak gola se Paulinho

Mbërritja e Paulinhos në Barcelonë ka shkaktuar shumë dyshime mbi klasin e brazilianit, shkruan indeksonline.

Megjithatë pas 16 ndeshjesh, 29 vjeçari që i kushtoi klubit nga Camp Nou rreth 40 milionë euro ka zënë vendin në formacionin e parë.

Ai deri më tani ka shënuar gjashtë gola, i treti më shumë në klub pas Messit dhe Suarezit.

Më poshtë është lista e sulmuesve evropian që kanë shënuar më pak se Paulinho.

Di Maria 2, Ronaldo 4, Sanchez 4, Griezman 5, Hazard 5, Mandzukic 4, David Silva 5 , Coutinho 5, Benzema 2 dhe Roben 3. /IndeksOnline/