20:45 / E Hënë, 23 Prill 2018 / indeksADMonline

Di Francesco dhe Kolarov flasin pA�r Liverpoolin: A�shtA� e vA�shtirA�, por ne do tA� jemi nA� finale

Trajneri i RomA�s, Di Francesco dhe futbollisti Kolarov kanA� folur nA� konferencA� pA�r shtyp para ndeshjes sA� nesA�rme kundA�r Liverpoolit.

Klubi romak zhvillon gjysmA�finalen e parA� nesA�r nA� a�?Anfielda�?, ku pA�rball do ta ketA� Liverpoolin, takim ky qA� nis nga ora 20 e 45, transmeton IndeksOnline.

Futbollisti i RomA�s dhe trajneri, u shfaqA�n nA� konferencA� duke dhA�nA� idetA� e tyre pA�r pA�rballjen e nesA�rme.

Di Franceso: a�?Anfield? UnA� kam filluar ta ndjej atmosferA�n atje qysh tani, A�shtA� dicka qA� nuk e pA�rjeton gjithmonA� nA� Itali. Ne poashtu do tA� kemi edhe mbA�shtetjen e tifozA�ve tanA� qA� janA� kA�tu. Ne duhet ta tregojmA� vetA�n mA� shumA� se sa nA� fitoren 3 me 0 kundA�r BarcelonA�s. Liverpooli dallon shumA� nga spanjollet, ata kanA� njA� ritA�m/intensitet mA� tA� lartA�. Liverpooli ka njA� aftA�si tA� madhe tA� sulmojA� dhe ta mbaj topin. MA� pA�lqen filozofia e Kloppit, A�shtA� e njA�jtA� me tA� miat edhe pse ai ka arritur mA� shumA� se unA� deri mA� tani. Ambicia ime A�shtA� finalja e LigA�s sA� KampionA�ve.

Aleksander Kolarov: a�?KundA�r BarcelonA�s kemi luajtur shkA�lqyer si grup, nuk ishte vetA�m ndalimi i Messit. Edhe nesA�r, pret se qA� ne tA� luajmA� si ekip dhe tA� arrijmA� rezultat pozitiv. Ne nuk kemi ardhur deri kA�tu krejt rastA�sisht dhe e kemi rastin pA�r tA� dA�shmuar pse jemi kA�tu nA� gjysmA�finale. Ne jemi gati ta��i bA�jmA� dy paraqitje tA� mrekullueshme. Konkurrenca A�shtA� bA�rA� mA� e madhe, por ne do tA� vazhdojmA� tA� fitojmA� dhe tA� besojmA� deri nA� funda�?.