23:53 / E Diele, 14 Janar 2018 / indeksADMonline

E pabesueshme: Gjyqtari nxjerr me të kuq futbollistin pasi e rrëzoi pa dashje (Video)

Në ndeshjen e Ligue 1 ndërmjet Nantes dhe PSG-së, Gjyqtari ka bërë një gjest që nuk është parë më herët në futboll.

Tony Capron, gjyqtari kryesor i ndeshjes largoi me të kuq futbollistin e Nantes, Diego Carlos, pasi ky i funit e rrëzoi në tokë.

Edhe pse ndërhyrja dukej se ishte pa dashje, gjyqtari fillimisht e sulmoi dhe më pas i tregoi kartonin e dytë të verdhë. /IndeksOnline/